fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

J. J. Kasprzyk: Nominację traktuję jako dodatkową motywację

Nominację traktuję jako dodatkową motywację do pracy na rzecz weteranów walk o niepodległość – powiedział PAP Jan Józef Kasprzyk, który odebrał w środę z rąk minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej nominację na stanowisko szefa Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Jan Józef Kasprzyk dotychczas był „pełniącym obowiązki” szefa tego urzędu. Jak podkreślił, nominację taktuje jako „dodatkową motywację do dalszej pracy”.

„(…) do dalszej pracy na rzecz weteranów walk o niepodległość, kombatantów, działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych przez reżimy totalitarne” mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości..

„Pracę tę chcę nadal traktować w kategorii służby tym, dzięki którym jesteśmy wolni” dodał.

Jan Józef Kasprzyk wskazał, że „każdy z nas ma zaciągnięty ogromny dług wdzięczności w stosunku do pokoleń, którym nie zabrakło odwagi do walki o suwerenność Rzeczypospolitej”.

„Jestem głęboko przekonany, że Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych dług ten w imieniu nas wszystkich będzie spłacał jak najlepiej” podkreślił Jan Józef Kasprzyk.

„W ostatnich dniach rozpoczęliśmy wypłaty świadczeń dla działaczy opozycji antykomunistycznej, o których dopiero po 28 latach wolności państwo polskie w sposób istotny zadbało. Kontynuujemy pomoc dla kombatantów, znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji i przeznaczamy na ten cel kwoty, jakich dotychczas nie było w budżecie państwa” przypomniał historyk.

PAP/RIRM

drukuj