J. Gowin: „Przyjmiemy nową ustawę hazardową”

Przyjmiemy nową, zliberalizowaną ustawę hazardową – zapowiedział dziś wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Obecnie w sejmowej podkomisji toczą się prace nad projektem przygotowanym w Ministerstwie Finansów.

Przed kilkoma dniami szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk poinformował, że Polska otrzymała konieczną notyfikację Komisji Europejskiej ws. projektu ustawy.

Niewykluczone więc, że prace nad nowelizacją przepisów zakończą się jeszcze przed końcem roku.

Na antenie radiowej Jedynki wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział jednak, że po przyjęciu projektu ustawy rozpoczną się prace nad kolejną nowelizacją prawa hazardowego.

– Podjęliśmy z panem premierem Morawieckim decyzję o tym, żeby już nie zmieniać tej ustawy, dlatego, że to by groziło tym, że cofnięte nam zostaną notyfikacje. Natomiast zaraz po przyjęciu tej ustawy przygotujemy nową, która wyłączy zakłady wzajemne i grę w pokera i liberalizuje to tak, żeby można było spokojnie obstawiać zakłady bukmacherskie i grać w pokera – podkreślił Jarosław Gowin.

Przygotowywanej nowelizacji sprzeciwia się część branży hazardowej. Chodzi głownie o pomysł objęcia gier na automatach poza kasynami, państwowym monopolem.

Według przedsiębiorców państwo nie jest przygotowane do profesjonalnego świadczenia usług w tym zakresie.

RIRM

drukuj