PAP/Marcin Bielecki

J. Brudziński: To dobry czas dla Polski, ale by trwał musimy wygrać te wybory

To jest dobry czas dla Polski, ale żeby trwał, musimy wygrać te wybory – mówił w Kołobrzegu szef sztabu wyborczego PiS Joachim Brudziński. Zapewnił też, że głos oddany na kandydatów PiS do Sejmu w okręgu 40 i do Senatu w okręgach 99 i 100 nie będzie zmarnowany.

Joachim Brudziński podsumował w piątek w Kołobrzegu kampanię wyborczą. Apelował też o głosy na kandydatów PiS w Zachodniopomorskiem. Zapewnił, że oddany na nich głos „nie będzie głosem zmarnowanym”.

Powiedział, że PiS kończy kampanię w Chemie i w Stalowej Woli, ale podkreślił, że „dla nas nie tylko Ściana Wschodnia jest ważna”.

„Równie ważna jest ta <<Ściana Zachodnia>>. Tutaj Polska się zaczyna, stąd moja tu obecność. Ta ziemia jest najbliższa memu sercu” – podkreślił.

Przypomniał, że ta ziemia jest trudna dla obozu politycznego PiS.

„Chcemy na tej ziemi pracować. Świętej pamięci Lech Kaczyński mówił +silne Pomorze Zachodnie to silna racja stanu+. My o tę polską racje stanu chcemy zabiegać w parlamencie, w Sejmie, Senacie i ta drużyna na czele z Czesławem Hocem daje taką gwarancję. Jeżeli zasłużymy sobie na państwa głosy, na pewno nie zawiedziemy” – powiedział Joachim Brudziński.

Rekomendując kandydatów PiS do Sejmu z okręgu 40 i do Senatu z okręgów 99 i 100, podkreślił, że to jego przyjaciele, którzy „dają dowody i świadectwo (…) zaangażowania, jak trzeba pracować na rzecz mieszkańców i powiatów, które reprezentują”. Dodał, że są najlepszą gwarancją tego, że będą skutecznie i z zaangażowaniem reprezentować swoich wyborców w parlamencie.

O liderze listy koszalińskiej do Sejmu powiedział, że wraca po pracy z Parlamentu Europejskiego do parlamentu krajowego. Zaznaczył, że Hoc jest znakomitym endokrynologiem i pacjenci nie powinni mieć obaw, głosując na niego, że nie będzie mieć dla nich czasu, bo miał go nawet, gdy pracował w Brukseli.

Zaznaczył, że z kolei Pawłem Szefernakerem współpracował w MSWiA. Podkreślił, że już jako student wspierał PiS, a w wyborach w 2015 r. odpowiadał za kampanię PiS w internecie i w znacznym stopniu przyczynił się do „naszego zwycięstwa i zwycięstwa prezydenta Andrzeja Dudy”.

Joachim Brudziński o wiceminister środowiska Małgorzacie Golińskiej powiedział, że „oddała całe swoje serce i kompetencje ludziom lasu i polskiej przyrodzie”, Emilia Niemyt jest „znakomitym menagerem, wysoko ocenianym przez rolników, a wicewojewodę Marka Subocza określił jako „niezwykle pracowitego”. Kandydatów do Senatu – Henryka Carewicza i Krzysztofa Nieckarza – nazwał „najlepszymi z najlepszych”.

Szef sztabu wyborczego PiS podziękował przedstawicielom mediów, którzy relacjonowali przebieg kampanii oraz sympatykom PiS za wsparcie dla kandydatów partii do parlamentu krajowego.

Wybory do parlamentu krajowego odbędą się w 13 października.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl