fot. PAP/EPA

Izrael przechwycił dwie z trzech rakiet wystrzelonych ze Strefy Gazy

Siły zbrojne Izraela poinformowały w środę, że system obrony powietrznej Żelazna Kopuła przechwycił dwie z trzech rakiet wystrzelonych ze Strefy Gazy; trzeci pocisk spadł na południu kraju. Nie ma informacji o ofiarach bądź rannych.

Wcześniej w środę izraelskie lotnictwo zaatakowało w Strefie Gazy należący do Hamasu obiekt wojskowy, w odwecie za wystrzelenie w kierunku Izraela rakiety we wtorek wieczorem. Pocisk, który miał trafić w miasto Aszkelon na południu kraju, został przechwycony przez Żelazną Kopułę.

Palestyńscy bojownicy wystrzelili w kierunku Izraela około 12 rakiet, odkąd prezydent USA Donald Trump oświadczył, że Stany Zjednoczone uznają Jerozolimę za stolicę Izraela.

Jak dotąd palestyńskie władze potwierdziły informacje o dwóch śmiertelnych ofiarach nalotów.

Izraelskie siły zbrojne podkreślają w komunikatach, że za ostrzał rakietowy ze Strefy Gazy, gdzie działa kilka radykalnych ugrupowań palestyńskich, odpowiedzialny jest głównie Hamas.

Ataki z terytoriów palestyńskich są reakcją na decyzję Donalda Trumpa, który w środę oznajmił, że USA uznają Jerozolimę za stolicę Izraela i postanowił przenieść tam amerykańską ambasadę.

PAP/RIRM

drukuj