IV Dni Godności Życia w Białymstoku

„Otoczmy troską życie” – pod takim hasłem rozpocznie się dziś w Białymstoku międzynarodowa konferencja naukowa. Konferencję poprzedzi Msza św. w starym kościele farnym pod przewodnictwem ks. abp. Edwarda Ozorowskiego, metropolity białostockiego.

W programie spotkania zaplanowano trzy sesje; „Ochrona życia”, „Dziecko w rodzinie” oraz „Jesień życia”. Eksperci będą mówić o aspektach prawnych sztucznego zapłodnienia czy kwestii tożsamości człowieka.

Dr Wanda Terlecka, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich, podkreśla, że te spotkania są adresowane głównie do lekarzy.

– To bardzo cenna dla wszystkich uczestników kontynuacja programu, który nie może być postawiony za okno; czy taki, o którym można zapomnieć. Kontynuacja problemu, który w życiu każdego człowieka, chrześcijanina i lekarza musi być osią jego refleksji po to, żeby działania były autentycznie ludzkie – mówi Wanda Terlecka.

Konferencję zakończy w piątek koncert TOTUS TUUS. Organizatorem spotkania jest Podlaski Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich i Międzywydziałowa Katedra Teologii Katolickiej Uniwersytetu w Białymstoku.

Patronat nad wydarzeniem objął metropolita białostocki.

RIRM

drukuj