Istnieje możliwość odwołania Fransa Timmermansa ze stanowiska

Frans Timmermans może zostać odwołany. W ramach traktatów istnieje możliwość złożenia wniosku o dymisję takiego urzędnika, który działa na szkodę Unii. Ostatnie zabiegi wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej uderzają przede wszystkim w jedność krajów członkowskich.

Frans Timmermans to holenderski urzędnik, który odpowiada m. in. za działalność Komisji Europejskiej oraz praworządność. Na swoje stanowisko nie został wybrany w demokratycznych wyborach, ale po prostu mianowany. Istnieje więc szansa, by odwołać wiceprzewodniczącego. Tym bardziej, że taką możliwość przewidują unijne traktaty – mówi na łamach „Naszego Dziennika” poseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński.

Lista zarzutów wobec Fransa Timmermansa jest długa. Przede wszystkim wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej ingeruje w wewnętrzne sprawy Polski, do czego nie ma prawa. Sądownictwo oraz polityka migracyjna to obszary, które nie należą do polityki wspólnotowej – o czym bardzo wyraźnie wskazują unijne traktaty. Polska ma więc pełne prawo do własnych decyzji w tych kwestiach. Unijny polityk, który ma pilnować przestrzegania prawa, sam zabiera nam jedno z podstawowych praw – prawo do decydowania o sobie samym. W sporze między polskim rządem a opozycją nie jest neutralny, lecz popiera przeciwników demokratycznie wybranej władzy.

Aby Frans Timmermans został odwołany ze swojego stanowiska, musiałby zagłosować za tym Parlament Europejski lub Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl