fot. PAP/EPA

Irlandia przeznaczy ogromne pieniądze na cele aborcyjne

Działacze pro-life przestrzegają Polskę przed scenariuszem z Irlandii, gdzie za pomocą ogromnych pieniędzy spowodowano zmianę nastawień społeczeństwa wobec m.in. tzw. aborcji.

Referendum, które odbyło się w Irlandii w tym roku, zakończyło się zwycięstwem zwolenników zabijania nienarodzonych dzieci. Obrońcy życia zwracają uwagę, że w tym kraju podważono najpierw autorytet Kościoła, a następnie wprowadzano ideologię gender.

W tle tych działań są wielkie pieniądze. Ewa Kowalewska, dyrektor Human International Poland, zauważa, że atak został skierowany teraz na Polskę.

– Następnym krajem do ataku jest Polska i te wielkie pieniądze idą przeciwko nam. To są naprawdę olbrzymie sumy. Nagle się okazuje, że w tej demokracji są tacy, którzy te pieniądze mają, którzy mogą je zorganizować, którzy je przekażą, które będą używane po to, żeby nasze dzieci w szkołach były demoralizowane, żeby było gender również poprzez presję na lekcjach, również przeciwko rodzicom, chcą podważyć autorytet kapłanów. To jest scenariusz irlandzki. Musimy mieć tego pełną świadomość – mówi Ewa Kowalewska.

Działacze pro-life zauważają, że międzynarodowe korporacje zarabiają miliardy na zabijaniu nienarodzonych dzieci. W wielu państwach powstają specjalne placówki. Teraz – jak podkreślają obrońcy życia – będą one budowane w Irlandii.

RIRM

drukuj