fot. PAP/EPA

Iran: rozpoczęcie wyborów parlamentarnych

W piątek rano rozpoczęło się w Iranie głosowanie w wyborach parlamentarnych – poinformowała państwowa telewizja, cytując komunikat ministerstwa spraw wewnętrznych.

Ponad 61 mln uprawnionych do głosowania wybierze 290 deputowanych do parlamentu i 88 członków Zgromadzenia Ekspertów, najwyższego organu władzy złożonego z duchownych i wybieranego na 8-letnią kadencję, którego zadaniem jest wyznaczanie ogólnych kierunków polityki kraju, a także wybór jego przywódcy w przypadku jego śmierci lub ustąpienia.

Są to pierwsze wybory po fali masowych protestów, która przetoczyła się przez kraj w końcu 2022 r. przeciwko obowiązkowi noszenia chusty (hidżabu) przez kobiety.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl