Irak: 70 zabitych w zamachu w Bagdadzie

70 osób zginęło, a ponad 100 zostało rannych wskutek zdetonowania dwóch bomb w bagdadzkiej dzielnicy Miasto Sadra. Do przeprowadzenia zamachu przyznało się państwo islamskie.

Zamachowcy wjechali na motocyklach na targowisko, gdzie sprzedawane są telefony komórkowe. Dwaj bojownicy Państwa Islamskiego przeprowadzili zamach, zabijając i raniąc „setki politeistycznych odszczepieńców” – jak określani są szyici.

Nad ranem samobójcy z bombami przeprowadzili atak na zachodnich obrzeżach aglomeracji bagdadzkiej miasto Abu Ghraib, gdzie zajęli pozycje w silosie zbożowym i na cmentarzu. W atakach zginęło między innymi 17 funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa.

Niedzielne ataki są największą od miesięcy akcją zbrojną Państwa Islamskiego w rejonie Bagdadu.

RIRM/PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl