IPN po świętach wznowi prace w kwaterze na Łączce

Po świętach Wielkanocnych zespół Instytutu Pamięci Narodowej wróci do prac w kwaterze „Ł” na warszawskich Powązkach – poinformował prof. Krzysztof Szwagrzyk.

Wiceprezes IPN zaznaczył, iż jest przekonany, że prace związane z ekshumacją zwłok uda się zakończyć do czerwca tego roku. Jak podkreślił na antenie Polskiego Radia, liczy na to, że w kwaterze „Ł” uda się odnaleźć szczątki osób, o które wszyscy pytają.

Pana generała Fieldorfa, pana rotmistrza Witolda Pileckiego, pana pułkownika Łukasza Cieplińskiego – na pewno. Brakuje nam jeszcze około stu szczątków ludzkich, o których wiemy, że zostały tam pogrzebane w latach 40. i 50. Myślę, że wiemy, gdzie leżą – mówił prof. Szwagrzyk.

Wiceszef IPN dodał, że miejsca poszukiwań zostały oczyszczone, a groby, które tam powstały w latach 80. przeniesiono na cmentarz wojskowy.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl