Prezydent L. Kaczyński otrzyma pośmiertnie nagrodę „Kustosz Pamięci Narodowej”

Prezydent Lech Kaczyński jest jednym z laureatów nagrody IPN-u „Kustosz Pamięci Narodowej”. Wyróżnienie przyznawane jest za aktywne upamiętnianie historii narodu polskiego w latach 1939–1989.

Na zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się dziś uroczystość wręczenia nagród.

O nagrodę dla tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego wnioskowało Muzeum Powstania Warszawskiego.

„Profesor Lech Kaczyński był pierwszym polskim politykiem, który przykładał dużą wagę do aktywnej polityki historycznej w realiach współczesnego państwa. Odegrał kluczową rolę dla zmiany klimatu i ponownego zainteresowania Polaków historią” –  napisało Muzeum.

Wyróżnieni zostali także Janusz Wasylkowski – badacz i popularyzator dziejów Lwowa i założyciel Instytutu Lwowskiego oraz ojciec Antoni Herkulan Wróbel z zakonu bernardynów z Argentyny, który poświęcił się dokumentowaniu dziejów tamtejszej Polonii.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl