fot. twitter.com/ipngovpl

IPN organizuje zajęcia edukacyjne w Izbie Pamięci Prezydentów RP na Uchodźstwie  

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza uczniów na zajęcia edukacyjne w Izbie Pamięci Prezydentów RP na Uchodźstwie przy Mauzoleum w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Pierwsze odbędą się we wtorek.  

Projekt bezpłatnych zajęć edukacyjnych w Izbie Pamięci Prezydentów RP na Uchodźstwie jest skierowany do młodzieży z VII i VIII klasy szkoły podstawowej oraz ze szkół średnich. Lekcje organizuje Biuro Edukacji Narodowej IPN. Mają one zwiększyć wiedzę uczniów na temat losów Polski w XX wieku. Chodzi przede wszystkim o to, by dowiedzieli się, jakie były dzieje emigracji politycznej po II wojnie światowej i działalność prezydentów na uchodźstwie.

https://twitter.com/ipn_warszawa/status/1717457500008595814

O celu, jaki przyświeca organizacji zajęć, mówi Karol Kasprzak z Biura Edukacji Narodowej IPN. Jak wskazuje, to m.in. przybliżenie młodzieży szkolnej postaci polskich prezydentów sprawujących urząd na emigracji.

Głównym zamysłem tego projektu edukacyjnego jest zarysowanie kontekstu historycznego i historii emigracji politycznej o II wojnie światowej – tematu, który jest troszkę zapomniany w przestrzeni edukacyjnej i społecznej. Zadaniem IPN jest zwrócenie uwagi na to, że po 1945 roku w Londynie istniały legalne polskie władze, które kontynuowały tradycje niepodległościowe i stały w opozycji do rządu komunistycznego, który sprawował władzę w Polsce. Celem tych zajęć edukacyjnych dla młodzieży jest też zaprezentowanie przestrzeni, jaka została przygotowana, czyli Izby Pamięci – wyjaśnia Karol Kacprzak.

Izba Pamięci Prezydentów RP to integralna część Mauzoleum w Świątyni Opatrzności Bożej. Rozpoczęła ona działalność 12 listopada ubiegłego roku. Pierwsze zajęcia edukacyjne dla uczniów odbędą się w tym miejscu w najbliższy wtorek. Kolejne przewidziano na 9, 14, 16, 21, 23, 28 i 30 listopada. Informacje o zajęciach są dostępne na stronie internetowej IPN-u.

Karolina Stasiak/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl