PAP/Albert Zawada

Instytut przyszłości narodowej

Instytut Pamięci Narodowej zaprezentował grę wideo „Gra szyfrów” o wojnie polsko-bolszewickiej. To nowe narzędzie do opowiadania i promowania historii naszej ojczyzny. Skierowane jest przede wszystkich do młodych ludzi.

Wielu młodych ludzi na świecie jest dziś uzależnionych od internetu i mediów społecznościowych. Światowe koncerny technologiczne za pośrednictwem algorytmów sterują ich umysłami.

– To jest niesamowity moment, żeby w wirtualnej rzeczywistości odkryć pasję i miłość do swojego kraju. (…) Chcemy to odmienić, chcemy spróbować pokazać im, w jaki sposób można wykorzystać technologię, aby pogłębiać swoją wiedzę i obserwować swoje pasje z różnych perspektyw – mówiła dyrektor Biura Nowych Technologii w IPN, Magdalena Hajduk.

Instytut przygotował fabularną grę komputerową.

– Chcemy państwu zaprezentować „Grę Szyfrów” – najnowszy projekt gamingowy IPN – powiedział dr Rafał Leśkiewicz, dyrektor Biura Rzecznika Prasowego IPN.

Gra opisuje przebieg wojny polsko-bolszewickiej oraz wpływ polskiej kryptologii na jej zwycięski finał. Misje graczy to udokumentowane wydarzenia historyczne, a każdy z bohaterów ma inne, kluczowe dla wyników bitwy zadanie. Gra została udostępniona bezpłatnie.

– 21 kwietnia projekt IPN „Gra Szyfrów” pojawi się na największych gamingowych targach na świecie – w Bostonie. Tam po raz pierwszy będziemy mieli okazję pokazać międzynarodowemu gronu efekty pracy Biura Nowych Technologii w IPN. To połączenie edukacji z nowymi technologiami – wskazał dr Rafał Leśkiewicz.

Misja i fundament Instytutu są niezmienne. Projekt gamingowy to nowe narzędzie do opowiadania historii, aby trafić do młodego pokolenia.

– Chciałbym, aby Instytut Pamięci Narodowej stał się instytutem przyszłości narodowej, a więc instytutem, który w oparciu o wiedzę historyczną będzie kształtował kolejne pokolenia Polaków w miłości do Polski i w uszanowaniu naszego dziedzictwa historycznego oraz kulturowego – mówił prezes IPN, dr Karol Nawrocki.

Instytut chce rozsądnie wykorzystywać nowe technologie. Dlatego prowadzi badania z młodzieżą licealną. Ich owocem będzie raport dotyczący edukacji przyszłości w obszarze historii. Pozwoli to instytutowi dowiedzieć się, w jakim kierunku pójść z dalszymi planami. Wszystko po to, żeby przekierować uwagę młodych w obszar edukacji.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl