IPN poszukuje kolejnych ofiar terroru komunistycznego

Trwają prace poszukiwawcze ofiar terroru komunistycznego przy Zamku Lubomirskich w Rzeszowie – informuje „Nasz Dziennik”.

W okresie stalinizmu dochodziło tam do tortur i egzekucji członków antykomunistycznego podziemia. Szacuje się, że śmierć poniosło tam ok. 400 osób.

Część zwłok chowano w lasach pod Rzeszowem, część na cmentarzu, niektórych zaś na terenie przyległego do więzienia bastionutłumaczy prof. Krzysztof Szwagrzyk, szef zespołu badawczego.

To miejsce jest teraz przez nas badane. Mamy podstawy, by sądzić, że mogą się tutaj znajdować szczątki ludzkie. Jesteśmy tutaj po to, żeby to sprawdzić – podkreśla prof. Krzysztof Szwagrzyk.

Prace rozpoczęły się w czwartek i są planowane na 10 dni. IPN apeluje do rodzin ofiar, by zgłaszały się do oddziału w Rzeszowie w celu udostępnienia materiału genetycznego, który posłuży przy identyfikacji.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl