Ingres ks. abp. Marka Jędraszewskiego do katedry na Wawelu

W Katedrze na Wawelu odbędzie się dzisiaj ingres nowego metropolity krakowskiego ks. abp. Marka Jędraszewskiego. Zastąpi on ks. kard. Stanisława Dziwisza, który złożył rezygnację z pełnionej funkcji, w związku z ukończeniem 75 roku życia.

W uroczystości wezmą udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych; prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło oraz duchowni i wierni.

Katedra wawelska mówi o ciągłości, o wielkości Kościoła w Polsce i wspaniałej historii naszej Ojczyzny – wskazywał niedawno ks. abp Jędraszewski. Tę historię – jak zaznaczył – będzie mu dane tworzyć od dziś.

Zmieniają się osoby, Kościół trwa. To jest potwierdzenie wspaniałej tradycji, którą wyraża chrystusowy krzyż, o którym mówiła już starożytność „Krzyż stoi, krzyż trwa niezależnie od tego, jak zmienia się świat”. My w tej historii mamy swoje miejsce i swój czas, które przeznaczył nam Bóg. Dla mnie jest to prawdziwie przejmująca i wzruszająca chwila, ale też moment poczucia wielkiej odpowiedzialności, w jaką historię dane mi jest w pełni wstąpić – powiedział ks. abp Jędraszewski.

Nowy metropolita krakowski ma 67 lat, od prawie 20 jest biskupem, w tym ponad 4 lata arcybiskupem metropolitą łódzkim. Od marca 2014 r. pełni funkcję zastępcy przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Jest profesorem nauk teologicznych.

Transmisję z uroczystości przeprowadzi TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl