fot.Marek Zygmunt/ Nasz Dziennik

III edycja Festiwalu Trzech Kultur

W dniach 20-22 stycznia w Krzeszowie odbędzie się Festiwal Trzech Kultur – przegląd jasełkowo-kolędniczy. Wydarzenie jest skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych z Polski, Czech i Niemiec.

Ks. Marian Kopko, proboszcz Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie oraz organizator wydarzenia, powiedział, że w tym roku młodzież i dzieci również będą uczestniczyć w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktorów z Warszawy oraz Wrocławia.

–  Drugi raz już organizujemy ten festiwal połączony z warsztatami teatralnymi. Wszystkie występy, próby odbywają się w miejscowym Domu Kultury. W tym roku kilka zespołów wystąpi w muzeum kamiennogórskim w Kamiennej Górze. Chcemy przede wszystkim odtworzyć piękne tradycje jasełek, śpiewu kolęd i pastorałek tych trzech narodów: Polaków, Czechów i Niemców. Wierzę, że to pozwoli nam jeszcze lepiej się poznać, pokochać Pana Boga i wymieniać wzajemne doświadczenia – dodał ks. Marian Kopko.

Przedsięwzięcie ma na celu „Promocję Dziedzictwa Kultury Pogranicza Polski, Czech i Niemiec”.

Współorganizatorami są m.in.: Fundacja Europejska Perła Baroku Krzeszów, Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

RIRM

drukuj