By Jacek Halicki - Praca własna, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=57038651

Finał 11. Festiwalu Trzech Kultur w Krzeszowie

W Krzeszowie odbędzie się dziś finał 11. Festiwalu Trzech Kultur. Wydarzenie organizuje miejscowe sanktuarium Matki Bożej Łaskawej oraz Fundacja „Europejska Perła Baroku”.

W tym roku Festiwal Trzech Kultur odbywa się w formie on-line. Uczestnicy wydarzenia mieli przesłać nagranie, w którym prezentują swoje umiejętności. Każdego roku w trzecią niedzielę stycznia dzieci i młodzież z Polski, Czech i Niemiec prezentują na scenie swoje umiejętności artystyczne. W tegorocznej edycji bierze udział 31 zespołów.

Ks. Marian Kopko, kustosz krzeszowskiego sanktuarium, wskazał, że celem festiwalu jest m.in. wymiana kulturowa.

– Tereny, na których dzisiaj pracujemy, najpierw były terenami Piastów śląskich, później przeszły pod panowanie Czechów, potem byli tu Austriacy, Niemcy i Prusacy. Po II wojnie światowej te tereny znów wróciły na łono naszej ojczyzny i dlatego pomyślałem, że nie wolno przekreślić naszych sąsiadów, ale trzeba z nimi współpracować. Na razie powolutku udaje nam się to realizować – powiedział ks. Marian Kopko.

Wyniki finału Festiwalu Trzech Kultur zostaną opublikowane na stronach internetowych organizatorów. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie opactwo.eu. [tutaj]

RIRM

drukuj