Krzeszów: Od 13 sierpnia początek Wielkiego Odpustu Krzeszowskiego 

W Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie w dniach od 13 do 15 sierpnia odbędzie się Wielki Odpust Krzeszowski. To największe tego typu wydarzenie organizowane na terenie Diecezji Legnickiej.

Pierwszy dzień odpustu – 13 sierpnia – rozpocznie się Mszą św. w Bazylice o godz. 7.00. Tego samego dnia odbędą się jeszcze dwie Eucharystie: o godz., 12.00 i o godz. 18.00. Na godz. 10.00 zaplanowano Drogę Krzyżową po Kalwarii Krzeszowskiej, a na godz. 15.00 – Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 21.00 wierni zgromadzeni w Bazylice będą modlić się na Apelu Jasnogórskim.

Podczas drugiego dnia odpustu – 14 sierpnia – w Bazylice nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu, po czym obędzie się modlitwa różańcowa. Tego samego dnia sprawowana będzie Msza św. Odpustowa w Czadrowie ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego. O godz. 21.00 wierni odmówią Apel Jasnogórski, a następnie przejdą w procesji maryjnej ze świecami po Kalwarii Zebrzydowskiej. Na godz. 24.00 zaplanowano również Pasterkę Maryjną.

Ostatni dzień Wielkiego Odpustu Krzeszowskiego -15 sierpnia – rozpocznie się Godzinkami ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.00. Tego dnia będzie możliwość zwiedzenia z przewodnikiem kościoła w. Józefa. O godz. 12.00 sprawowana będzie główna suma odpustowa, połączona z procesją z Cudownym Obrazem Matki Bożej Łaskawej po Placu Klasztornym. Po zakończeniu Eucharystii zaplanowano festyn oraz koncert patriotyczny. Odpust zakończy wieczorna Msza św. w Bazylice o godz. 17.00.

 

RIRM

drukuj