I Opoczyńskie Dni Rodziny

Kończą się I Opoczyńskie Dni Rodziny. Spotkanie uwieńczy festyn w Ostrowie. O godz. 15:00 otworzył go ks. bp Henryk Tomasik, ordynariusz radomski.

Następnie rozpoczęła się  Msza św. w intencji Rodzin, tuż po niej planowane są występy dzieci i młodzieży.

Opoczyńskie dni Rodziny zakończą się koncertem  państwa Filipskich z Częstochowy  oraz wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

– Po Mszy św. rozpoczną się występy dzieci i młodzieży. Swój udział zapowiedzieli aktorzy: pani Małgorzata i Paweł Królikowscy z rodziną. Naszym gościem będzie również ks. Marek Dziewiecki, krajowy duszpasterz powołań. Na koniec spotkania odbędzie się koncert, także koncert rodzinny państwa Filipskich z Częstochowy. Jest to rodzina z domowego kościoła, która koncertuje w całej Polsce właśnie na takich festynach. Cały festyn zakończymy Apelem Jasnogórskim, będziemy się modlić i słuchać nauczania Jana Pawła II, które kierował właśnie do rodzin – powiedział poseł Robert Telus

W dzisiejszych czasach zatarło się stwierdzenie że rodzina to „mama i tata”. Dlatego zarówno marsz jak i festyn mają być poświęcone tradycyjnemu modelowi rodziny.

– Chcemy w  ten sposób pokazać, że normalna rodzina jest po naszej stronie. Tam gdzie jest tata, mama i dzieci jest rodzina, ona daje nadzieję jest rodziną rozwojowa. Właśnie ta rodzina jest przyszłością dla Polski, Europy i całego świata. Chcemy ten festyn organizować nie przeciwko komuś, ale chcemy zrobić „dla…”. Te dni i festyn chcemy zorganizować dla rodziny – dodał poseł Robert Telus

I Opoczyńskie Dni Rodziny rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu otwarciem wystawy „Pro Life – stop aborcji”, Mszą św. oraz wspólnym Marszem dla Życia i Rodziny.

RIRM/KW

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl