fot. twitter.com/MP_Honduras

Honduras: Domniemany boss narkotykowy wydany USA

Władze Hondurasu wydały stronie amerykańskiej domniemanego bossa narkotykowego Fredy’ego Marmola, aresztowanego w sierpniu br. – poinformowała w środę honduraska prokuratura.

Fredy’ego Marmola przejęli agenci Federalnego Biura Śledczego w bazie lotniczej w stolicy Hondurasu, Tegucigalpie.

Po aresztowaniu Fredy’ego Marmola 18 sierpnia, honduraska prokuratura zajęła jego majątek, m.in. 24 firmy, blisko 100 samochodów i pięć łodzi. Z wnioskiem o ekstradycję Fredy’ego Marmola wystąpiły do Hondurasu władze USA. Przed sądem na Florydzie odpowie on za przestępstwa związane z handlem narkotykami i praniem brudnych pieniędzy.

Według honduraskiej prokuratury Fredy Marmol kontrolował przemyt kokainy szlakiem morskim z Kolumbii do Stanów Zjednoczonych. Jest on trzecim bossem narkotykowym aresztowanym w Hondurasie i wydanym USA w ostatnich latach.

Wśród honduraskich przestępców, odsiadujących w amerykańskich więzieniach wyroki za handel narkotykami, są Juan Antonio „Tony” Hernandez, brat obecnego prezydenta Hondurasu Juana Orlando Hernandeza, oraz Carlos Arnaldo Lobo, syn byłego prezydenta tego kraju Porfirio Lobo Sosy.

PAP

drukuj