fot. pixabay.com

Holandia: piloci KLM zapowiedzieli na poniedziałek godzinny strajk. Spodziewane są opóźnienia na lotnisku w Amsterdamie

Piloci linii lotniczej KLM zapowiedzieli na poniedziałek godzinny strajk ostrzegawczy – poinformował Związek Pilotów Holenderskich Linii Lotniczych (VNV), który reprezentuje prawie wszystkich z 3,2 tys. pilotów niderlandzkiego przewoźnika.

VNV domaga się wynagrodzeń wyższych o 6 proc. w skali roku i argumentuje, że piloci niemieckiej Lufthansy wynegocjowali niedawno 18-procentową podwyżkę uposażeń. Piloci domagają się także zmniejszenia obciążenia pracą.

Jak poinformowały holenderskie media, z powodu strajku należy spodziewać się opóźnień na lotnisku Schiphol w Amsterdamie.

Z informacji VNV wynika, że jeżeli kierownictwo KLM nie spełni ich żądań, w poniedziałek 2 października podjęte zostaną „dalsze działania”.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl