fot. CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=307395

Holandia: lotnisko w Amsterdamie zapowiada odwołanie tysięcy lotów do marca 2023 roku

Do końca marca przyszłego roku ograniczymy liczbę podróżnych wylatujących z lotniska Schiphol – ogłosiło kierownictwo stołecznego portu. „Ofiarami będą linie lotnicze, podróżni oraz sektor turystyczny” – ocenił dziennik „De Telegraaf”.

Informacje dotyczące stołecznego holenderskiego portu są od miesięcy konsekwentnie złe. Opóźnienia, odwołane loty, zagubione bagaże, gigantyczne kolejki, zmuszanie linii lotniczych do nagłego anulowania połączeń, a na domiar złego do dymisji podał się ostatnio dyrektor generalny lotniska.

Dyrektor operacyjna lotniska, Hanne Buis, do katalogu złych wiadomości dodała kolejną – do marca przyszłego lotu obowiązywać będą limity wylatujących pasażerów, co będzie wiązało się dla linii lotniczych z koniecznością odwołania tysięcy lotów.

Hanne Buis wyjaśniła, że ograniczenie liczby pasażerów jest związane z problemami z liczbą pracowników ochrony, którzy odpowiadają za bramki bezpieczeństwa.

„Chcemy zagwarantować bezpieczeństwo pracowników i podróżnych oraz zaoferować bardziej niezawodny proces odprawy” – napisała dyrektor w oświadczeniu przekazanym mediom.

Poinformowała również, że każdego dnia z lotniska będzie mogło odlatywać 46 tys. osób, a w okresie świątecznym – 50 tysięcy. Z danych Schiphol wynika, że w analogicznym okresie 2019/2020 z portu wylatywało codziennie około 53 tys. pasażerów.

„Ograniczenie liczby pasażerów nie powinno być środkiem długoterminowym, ale teraz tak się stało” – powiedziała mediom dyrektor generalna KLM, Marjan Rintel.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl