fot. PAP/EPA

Premier Holandii: Więcej broni, więcej sankcji, więcej izolacji Rosji

Holandia zwiększy pomoc wojskową dla Ukrainy – zapowiedział w poniedziałek Mark Rutte, holenderski premier.

Premier dodał, że jego rząd wesprze nowe sankcje przeciwko Rosji.

„Więcej broni, więcej sankcji, więcej izolacji Rosji, ze względu na mobilizację i organizowane przez Rosję pseudoreferenda” – napisał na Twitterze Mark Rutte.

Szef holenderskiego rządu stwierdził w czwartek (22 września), że dzięki sukcesom Kijowa na froncie, wojna weszła w nową fazę, przez co trzeba skoncentrować się na dostawie Ukrainie amunicji.

„Putinowi nie wolno wygrać tej wojny” – oświadczył premier i wskazał, że inaczej rosyjski prezydent nie zatrzyma się na Ukrainie, co „będzie miało poważne konsekwencje dla Sojuszu Północnoatlantyckiego”.

Pod koniec sierpnia Ministerstwo Spraw Zagranicznych Holandii poparło również pomysł wprowadzenie zakazu wydawania wiz rosyjskim turystom.

„Rosyjscy turyści nie są mile widziani w Europie” – podkreślił Wopke Hoekstra, minister spraw zagranicznych.

Holandia dostarczyła dotąd Ukrainie między innymi karabiny snajperskie oraz samobieżne haubicoarmaty typu Panzerhaubitze 2000.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl