Hiszpańska policja aresztowała islamistów

Hiszpańska policja zatrzymała w Katalonii dziewięć osób podejrzewanych o  przynależność do islamskiej organizacji terrorystycznej. To już kolejna taka akcja policji w ciągu ostatnich miesięcy.

Policja przeprowadziła obławę w tym samym czasie w dziesięciu miejscach w regionie metropolitalnym Barcelona oraz prowincji Tarragona. Funkcjonariusze dokonali przeszukań i zatrzymali dziewięć osób. Zostały one oskarżone o różne przestępstwa, w tym o przynależność do terrorystycznej organizacji Państwo Islamskie.

Hiszpańskie służby w ostatnim czasie rozbiły kilka islamskich komórek na terytorium Hiszpanii. Zajmowały się one głównie rekrutacją osób gotowych walczyć po stronie dżihadystów w Iraku i Syrii. Islamiści działali głownie w dwóch hiszpańskich enklawach: Ceucie i Melili, które leżą w Afryce.

Od początku roku policja aresztowała około 30 osób podejrzewanych o uczestnictwo w walkach oraz werbowanie nowych bojowników. Zatrzymani to głównie obywatele Hiszpanii oraz pięciu Marokańczyków. Według hiszpańskich władz po stronie Państwa Islamskiego może walczyć około stu Hiszpanów. Jest to niewielka liczba w porównaniu do kilku tysięcy walczących obywateli Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji.

 

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl