fot. PAP/EPA

Hiszpańskie służby medyczne: wskutek kilkudniowych upałów zmarło ponad 50 osób

W efekcie utrzymujących się nad Hiszpanią od soboty wysokich temperatur powietrza zmarło ponad 50 osób – podał w czwartek Państwowy Instytut Zdrowia im. Karola III w Madrycie.

Cytowany przez dziennik “El Periodico”, ośrodek naukowo-medyczny poinformował, że tylko w okresie pomiędzy 9 a 11 lipca zmarło z powodu tropikalnych upałów 51 osób.

Madrycki instytut szacował, że wskutek wysokich temperatur powietrza od początku lipca w Hiszpanii zmarło w sumie 70 osób.

Od soboty w kilku regionach Hiszpanii, szczególnie na zachodzie i południu kraju, występuje fala ponad 40-stopniowych upałów.

Najbardziej doświadczonymi tropikalną aurą wspólnotami autonomicznymi Hiszpanii są Andaluzja, Kastylia i Leon, Estremadura, a także Galicja. W ciągu ostatnich dni maksymalne temperatury powietrza oscylowały tam na poziomie 42-45 stopni Celsjusza.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl