fot. PAP/EPA

Federacja Rosyjska dopuszcza się kolejnych zbrodni wojennych

Do 23 wzrosła liczba ofiar rosyjskiego ataku w Winnicy, w środkowej części Ukrainy. Kilkadziesiąt osób walczy o życie w szpitalach. Rosja morduje cywilów w biały dzień.

 

 

Nie ma dnia, w którym Ukraińcy mogliby powiedzieć, że jest bezpiecznie. Rosyjski ostrzał jest prowadzony całymi dniami. Na jego celowniku cały czas są cywile. Potwierdziła to tragedia, do jakiej doszło w Winnicy. Agresor wystrzelił trzy pociski Kalibri. Miasto zostało zaatakowane z okrętu podwodnego na Morzu Czarnym.

 

 

– Rosyjskie pociski uderzyły w zwyczajne, spokojne miasto. Trafiły w dwa obiekty społeczne. Zniszczone zostały domy i centrum medyczne. Płonęły samochody i tramwaje. Rosyjski terror – mówił Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy.

 Ukraina szacuje, że od początku agresji Rosjanie popełnili ponad 34 tys. zbrodni wojennych. Wśród ofiar ataku w Winnicy są dzieci. Kijów określił atak jako akt terroryzmu. Z kolei premier Mateusz Morawiecki mówił o barbarzyństwie Rosji. Dodał, że to morderstwo w biały dzień, do którego nie wolno się nam przyzwyczaić, bo wtedy Władimir Putin osiągnie swój cel.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl