fot. pixabay.com

PGE zwiększa moce wiatrowe

Polska Grupa Energetyczna kupiła trzy farmy wiatrowe w województwach: łódzkim, wielkopolskim oraz kujawsko-pomorskim. Instalacje na terenie tego ostatniego należały wcześniej do brytyjskiej firmy.

 

PGE łącznie kupiła 32 wiatraki zlokalizowane na trzech farmach. 140-metrowe instalacje są w stanie wyprodukować energię elektryczną dla 120 tysięcy gospodarstw domowych. To wszystko bez żadnej emisji dwutlenku węgla. Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE, zaznacza, że inwestycja w farmy wiatrowe ma dziś duże znaczenie, zwłaszcza w kontekście inwazji Rosji na Ukrainę.

– Naszym celem jest zapewnienie klientowi jak najlepszej usługi w akceptowalnej dla niego cenie. W świetle inwazji Rosji na Ukrainę szalenie ważne są kwestie bezpieczeństwa, abyśmy dywersyfikowali źródła wytwarzania energii elektrycznej. udowa odnawialnych źródeł energii jest bardzo ważna w sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, czyli ograniczenia dostaw gazu z Rosji, a także sankcji polskiego rządu nałożonych na Rosję, czyli całkowitego zakazu importu węgla. Odnawialne źródła energii będą uzupełnieniem dla bezpieczeństwa energetycznego – ocenił Wojciech Dąbrowski.

Dzięki inwestycji łączna moc zainstalowana farm wiatrowych PGE wzrosła o 12 procent, do ponad 772 MW. Do 2030 roku PGE chce osiągnąć 1,7 GW mocy w lądowych farmach wiatrowych, a do 2050 roku cała grupa PGE ma być zeroemisyjna.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl