fot. PAP/EPA

Hiszpania wznowi deportacje nielegalnych imigrantów do Maroka

Władze Hiszpanii ogłosiły, że wznowią deportacje nielegalnych imigrantów, którzy przybyli na Wyspy Kanaryjskie z Maroka. Według rządu Pedro Sancheza deportacje rozpoczną się w poniedziałek.

Jak podał resort spraw wewnętrznych Hiszpanii, wznowienie deportacji wynika z faktu, że władze marokańskie 7 lutego 2022 roku przywrócą rejsy lotnicze z kilkoma państwami Europy. Wśród nich jest Hiszpania i Francja, z którymi połączenia zostały wstrzymane w kwietniu 2021 r. z powodu, jak tłumaczył Rabat, „zagrożenia sanitarnego”.

Dziennik „Canarias7” przypomniał, że podczas pandemii jedynie pomiędzy grudniem 2020 r. a kwietniem 2021 r. hiszpańskie służby prowadziły regularną akcję deportacji do Maroka obywateli tego kraju z Wysp Kanaryjskich. Średnio na tydzień deportowano do Rabatu 80 marokańskich obywateli.

Z szacunków władz Hiszpanii wynika, że w styczniu br. na Wyspy Kanaryjskie przypłynęła rekordowa liczba nielegalnych imigrantów – ponad 2200. Pochodzą oni głównie z Maroka oraz państw Afryki Subsaharyjskiej.

Na początku lutego br. rząd wspólnoty autonomicznej Wysp Kanaryjskich poinformował, że nie ma już wolnych miejsc w ośrodkach dla nieletnich imigrantów przybywających z Afryki na ten hiszpański archipelag. Wśród nieletnich przybyszów dominują Marokańczycy.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl