fot. PAP/EPA

Do Polski przylecieli pierwsi amerykańscy żołnierze z 82. Dywizji Powietrznodesantowej

Rozmieszczenie amerykańskich sił w Polsce ma wzmocnić bezpieczeństwo we wschodniej flance NATO. Administracja USA wysłała do naszego kraju 1 700 żołnierzy elitarnej 82. Dywizji Powietrznodesantowej. Ostatnią zagraniczną misją żołnierzy była ewakuacja cywili z lotniska w Kabulu.

W Polsce trwają przygotowania, które poprzedzają przyjęcie amerykańskich żołnierzy – informuje minister Mariusz Błaszczak, szef resortu obrony narodowej.

„Kolejne samoloty USA lądują w Polsce. To jeden z etapów przygotowawczych do przemieszczenia sił Stanów Zjednoczonych. Wkrótce do Polski dotrą siły 82 Dywizji Powietrznodesantowej, jednej z najbardziej renomowanych jednostek USA” – podkreśla Mariusz Błaszczak.

W Rzeszowie jest już niewielka grupa żołnierzy sił powietrznych USA, stacjonujących w niemieckiej bazie Ramstein. To oni przygotowują grunt pod przybycie całego kontyngentu. W piątek do Polski dotarła także część sprzętu amerykańskiej jednostki.

Reuters informuje, że pierwsi amerykańscy żołnierze z 82. Dywizji Powietrznodesantowej przybędą do Polski jeszcze dziś. Plany te mogą się zmienić w reakcji na problemy związane z bezpieczeństwem i logistyką. Pentagon odmówił potwierdzenia tej informacji.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl