fot. flickr.com

Hiszpania: Światowy Dzień Misyjny Dzieci

Pod hasłem „Z Jezusem do Nazaretu jesteśmy rodziną!” w Hiszpanii trwa doroczna kampania Światowego Dnia Misyjnego Dzieci. „Chcemy uświadomić Hiszpanom, a zwłaszcza dzieciom, że żyjemy w dużej rodzinie i nie możemy być obojętni na potrzeby innych, ponieważ jesteśmy daleko” – mówi ks. José María Calderón, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Hiszpanii.

W 2020 r. Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci wsparło 2800 projektów edukacyjnych, zdrowotnych i ewangelizacyjnych. Pomoc dotarła do ponad 4 mln dzieci w krajach misyjnych.

„Kościół odgrywa rolę matki, ojca i rodziny dla wielu dzieci na świecie” – podkreśla ks. José María Calderón.

„Mówimy dzieciom, że są ważne, że są kochane”. Dowodem na to jest diecezja Yendi w Ghanie. Na tym wiejskim i słabo rozwiniętym obszarze na porządku dziennym są zabobonne tradycje.

„Kiedy rodzi się dziecko z defektem fizycznym, rodzice myślą, że jest to dziecko ze złym duchem i trzeba się go pozbyć, a my mówimy, że nie można tego zrobić” – mówi miejscowy ordynariusz ks. bp Vincent Sowa.

Działanie Kościoła nie ogranicza się tylko do tych dzieci, ale przychodzi z pomocą dzieciom niedożywionym, dzieciom ulicy i najbardziej potrzebującym. Dzięki wsparciu Papieskich Dzieł Misyjnych powstały szkoły i szpitale, aby zapewnić im edukację i opiekę zdrowotną.

„Są dzieci, które są bardzo mądre, ale nikt im nie pomaga” – podkreśla ks. bp Vincent Sowa.

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci włącza najmłodszych w misję Kościoła od 1843 r. Oferuje im szkolenie misyjne w parafiach i szkołach i włącza w wielką sieć solidarności, która wspomaga misjonarzy w ich pracy z najmłodszymi.

o. Marek Raczkiewicz CSsR/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl