Hilary Clinton z nominacją prezydencką Demokratów

Była amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton zapewniła sobie nominację prezydencką Demokratów – poinformowała agencja Associated Press. Clinton przekroczyła próg dzięki zdecydowanemu zwycięstwu w prawyborach w Portoryko i fali deklaracji poparcia ze strony tzw. superdelegatów.

Bernie Sanders – jej główny rywal – nie składa jednak broni. Sztab senatora z Vermont twierdzi, że na ogłaszanie kandydata demokratów do fotela prezydenta jest „przedwczesne” bowiem superdelegaci mogą jeszcze zmienić zdanie.

Kandydatem republikanów na prezydenta jest z kolei kontrowersyjny miliarder Donald Trump. Obserwatorzy sceny politycznej już zapowiadają ostrą kampanie wyborczą.

Prof. Mieczysław Ryba, wykładowca WSKSiM i KUL-u, spodziewa się, że głównym punktem spornym będzie polityka zagraniczna.

– To są zupełnie dwie różne osobowości. Hilary Clinton jest kobietą, niesie ze sobą pewien bagaż swojego męża, w tej ,,aferze mailowej” – tak to nazwijmy – też się nie popisała i jest mocno też nielubiana. Sam Trump nie stara się o to, żeby prowadzić politykę taką ,,łagodną” lub kreować swój wizerunek na polityka ,,łagodnego” – jest bardzo agresywny i na pewno postara się wszystkie elementy tych słabości Clinton wyciągnąć i odwrotnie. Polityka zagraniczna pewnie będzie jednym z elementów bardzo ostrego zwarcia między dwoma kandydatami – ocenia prof. Mieczysław Ryba.

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych odbędą się 8 listopada.

RIRM

 

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl