Hanna Gronkiewicz-Waltz nie zna terminu otwarcia II linii metra

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz w dalszym ciągu nie wie kiedy zostanie otwarta II linia metra. Jak powiedziała, trudno dziś podać konkretny termin. Polityk PO niedawno rozpoczęła III kadencję na stanowisku prezydenta stolicy.

Jeszcze przed wyborami Gronkiewicz-Waltz deklarowała, że jeśli pozostanie prezydentem Warszawy, II linia metra będzie otwarta jeszcze w grudniu 2014 roku. Tak się jednak nie stało. Cała polityka PO oparta jest na kłamstwie – komentuje sprawę Maciej Wąsik, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

– Oszukano warszawiaków mówiąc, że metro jest gotowe, robiono przejażdżki, hucpę, oszustwa, wożono Ewę Kopacz metrem, żeby pokazać warszawiakom, że jest ono gotowe. To wszystko oczywiście było za publiczne pieniądze i bardzo dużo kosztowało. Robiono wycieczki do metra, a co się okazuje? Metra tak naprawdę nie ma i nie wiadomo kiedy będzie, bo jak rozumiem data, kiedy to metro będzie otwarte, nie została podana. Informacja jest nieporównywalna. Ja też nie wiem co to znaczy. Myślę, że Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna przedstawić rzetelną informację o stanie budowy drugiej linii metra, bo ta budowa pochłonęła ponad 4 mld publicznych pieniędzy – to niewyobrażalne pieniądze – zaznacza radny Maciej Wąsik.

Stacja Centrum Nauki Kopernik wciąż nie została odebrana. Odnosząc się do tej kwestii prezydent stolicy powiedziała, że niewykluczone są w związku z tym kary umowne.

Zapowiedziała też, że na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2015 roku będzie rozstrzygnięty przetarg dot. budowy tzw. etapu 3+3 odcinka II linii metra. Prace natomiast być może rozpoczną się w roku 2016. Będą mniej uciążliwe – zapewnia prezydent stolicy.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl