fot. PAP

Harcerska akcja pomocy rodakom na Wschodzie

Jak informuje „Nasz Dziennik” w tym roku już po raz osiemnasty Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej przeprowadził „Akcja Paczka”. Ma ona na celu zapewnić doraźną pomóc dla Polaków mieszkających na terenach zachodniej Ukrainy i Białorusi.

Świąteczna pomoc trafia do najbardziej potrzebujących – mówi pełnomocnik tegorocznej akcji podharcmistrz Karol Kobyliński.

Dotarliśmy do około 1400 rodzin polskiego pochodzenia na wschodzie. Każde takie spotkanie to nie tylko możliwość przekazania paczki – zawierającej produkty spożywcze, czy artykuły pierwszej potrzeby, które były zbierane na terenie kraju, a następnie pakowane i transportowane na wschód. Ta akcja to głównie możliwość spotkania z tymi osobami mieszkającymi na wschodzie, sposobność krótkiej rozmowy z nimi i wspólnego zaśpiewania kolędy. Możemy spotkać się i pokazać naszą pamięć o tych osobach, które tam pozostały – powiedział Kobyliński.

W tym roku na cele akcji około 350 harcerzy zbierało dary w swoich parafiach i szkołach. Młodzi ludzie starali się zgromadzić szczególnie trudno dostępne na Ukrainie, czy Białorusi produkty żywnościowe i środki czystości.

RIRM

drukuj