fot. pixabay.com

Haiti: Porwani 11 kwietnia księża i zakonnica zostali uwolnieni

Sześciu porwanych w Haiti księży oraz zakonnica zostali uwolnieni – podało w piątek zgromadzenie misjonarzy, do którego należeli porwani. Wszyscy wrócili do domów bez uszczerbku na zdrowiu.

„Odnaleźliśmy naszych współbraci, siostry i członków rodziny o. Jeana Anela Josepha w dobrym zdrowiu” – oznajmiło Towarzystwo Księży św. Jakuba. Nie podano szczegółowych informacji na temat porwania, ani tego, czy zapłacony został okup. Jeden z księży oraz zakonnica to obywatele Francji.

Już tydzień wcześniej uwolnionych zostało trzech członków grupy.

Do porwania doszło 11 kwietnia, kiedy misjonarze byli w drodze na ceremonię powitania nowego proboszcza parafii w Croix-des-Bouquets pod stolicą kraju Port-au-Prince. Porywacze zażądali 1 mln euro okupu.

Policja podejrzewa, że za porwaniem stoi działający w okolicy uzbrojony gang, zwany „400 Mawozo”.

W ostatnich miesiącach w Port-au-Prince i na prowincji wzrosła liczba porwań dla okupu, co świadczy o rosnącej liczbie uzbrojonych gangów na terytorium Haiti.

W marcu haitańskie władze ogłosiły wprowadzenie na miesiąc stanu wyjątkowego w niektórych dzielnicach stolicy i regionu w celu „przywrócenia autorytetu państwa” na obszarach kontrolowanych przez gangi.

Gangi porywają ludzi dla okupu, kradnąc i grabiąc własność publiczną i prywatną oraz otwarcie stawiając czoła siłom bezpieczeństwa – podkreślają władze.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl