fot. pixabay.com

Haiti: 15 zabitych i ośmiu zaginionych w gwałtownych powodziach spowodowanych przez ulewne deszcze

Co najmniej 15 osób nie żyje, a kolejne osiem zaginęło po ulewnych deszczach, które w weekend spowodowały na Haiti powodzie i osunięcia ziemi. Setki domów w całym kraju zostało zalanych – podały lokalne władze.

Ulewne deszcze padające w weekend na Haiti wywołały rozległe powodzie, które zabiły co najmniej 15 osób.

Prawie 13 400 osób musiało zostać ewakuowanych ze swoich domów, a dobytek 7400 rodzin został zniszczony przez żywioł. Deszcze spustoszyły także uprawy w dotkniętych przez klęskę głodu centralnych regionach Haiti.

Premier kraju, Ariel Henry, poinformował, że współpracuje z lokalnymi i międzynarodowymi organizacjami, aby zminimalizować rozmiar katastrofy.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl