H. Kowalczyk: PDD to najlepszy sposób pomocy rodzinom szukającym mieszkania

Polskie Domy Drewniane to najlepszy sposób, by pomóc rodzinom poszukującym mieszkania – powiedział minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Sejm wczoraj uchwalił ustawę, która powołuje spółkę Polskie Domy Drewniane. Będzie ona działać w ramach programu Mieszkanie Plus. Ma to być budownictwo ekologiczne i energooszczędne. Udziałowcami tej spółki będą Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bank Ochrony Środowiska.

Jak powiedział Henryk Kowalczyk, domy budowane przez spółkę Polskie Domy Drewniane przeznaczone będą dla osób o przeciętnych dochodach, których nie stać na kupno własnego mieszkania. Podczas dyskusji w Sejmie minister środowiska odpowiadał na zarzuty opozycji dotyczące ustawy.

– Mówienie o tym, że będą to osiedla zamknięte, że będą to osiedla dla „swoich”, dla „tłustych kotów” jest absolutną bzdurą. To są domy czy mieszkania dla osób o przeciętnych dochodach. Dla tych, których nie stać na kupno swojego mieszkania. Zarzuty, że NFOŚ powinien przeznaczać pieniądze na walkę ze smogiem są śmieszne – co my właśnie robimy? Budownictwo ekologiczne, energooszczędne, to jest walka za smogiem. Potrzeba mniej środków, mniej energii na ogrzewanie tego typu domów. Jeśli chodzi o normy, faktycznie ich nie ma. Nasi poprzednicy nie zatroszczyli się o to, by te normy wprowadzić. Na szczęście my je wprowadzamy i w tym roku powinny być gotowe – zaznaczył szef resortu środowiska.

Jednym z udziałowców spółki Polskie Domy Drewniane miały być również Lasy Państwowe. Podczas prac w komisjach pojawiły się głosy sprzeciwu ze strony opozycji i środowisk leśników.

W przyjętych poprawkach Lasy Państwowe zostały wykreślone z listy udziałowców spółki.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl