fot. PAP/Darek Delmanowicz

Grzegorz Schetyna krytykowany nawet we własnych strukturach 

Przywództwo Grzegorza Schetyny w Platformie Obywatelskiej stoi pod dużym znakiem zapytania. Z wewnątrz partii płyną głosy wzywające go do ustąpienia z funkcji lidera.

Po przegranych przez Koalicję Obywatelską wyborach do Sejmu oraz stojącej pod znakiem zapytania większości w Senacie w Platformie Obywatelskiej nadszedł czas rozliczeń. W dzisiejszym wydaniu Rzeczpospolitej ukazała się rozmowa z senatorem Bogdanem Zdrojewskim. Polityk pytany, czy jest zawiedziony wynikiem Koalicji Obywatelskiej, przyznał: „Tak i to bardzo”. Pytany, czego potrzebuje PO, senator odpowiada: „Głębokich zmian. Grzegorz Schetyna wie, jaką osobistą decyzję powinien teraz podjąć” – stwierdził polityk.

– Pan Zdrojewski równocześnie specjalnie nie ukrywa tego, że rozważa kandydowanie w wyborach prezydenckich. Zapewne na tym tle ta walka wewnętrzna będzie się w Platformie rozgrywała – powiedział były szef MON Antoni Macierewicz.

– Trzeba też pamiętać, że człowiekiem, który ma olbrzymią wiedzę o aparacie, zwłaszcza aparacie związanym z Platformą Obywatelską oraz jej całym otoczeniem i zapleczem jest Grzegorz Schetyna. W związku z tym to będzie długa i wyczerpująca walka – oznajmił poseł Antoni Macierewicz.

Do chóru krytyków Grzegorza Schetyny dołączyła poseł Joanna Mucha. Polityk skrytykowała kampanię PO i zaznaczyła, że popełniono wiele błędów. Jej zdaniem te wybory były dla Koalicji Obywatelskiej możliwe do wygrania. Jak dodała, w partii trwa już proces rozliczenia odpowiedzialnych za przegraną.

 

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj