fot. PAP/EPA

Grecki rząd o sankacjach wobec Rosji

Szef greckiej dyplomacji Nikos Kodzias oświadczył, że Unia Europejska powinna zaprzestać działania w „spazmatyczny” sposób wobec Rosji, i domagał się dla swojego kraju aktywnej roli w negocjacjach między Brukselą a Moskwą.

 – Unia Europejska powinna myśleć o tym, co chce osiągnąć długoterminowo z Rosją […], zamiast reagować w sposób bezpośredni i zasadniczy, lecz „spazmatyczny”, który niesie z sobą ryzyko „destabilizacji” całego kontynentu – powiedział greckiej agencji prasowej ANA.

Nowy grecki rząd zdominowany przez lewicową Syrizę odrzuca twardą linię sankcji wobec Moskwy, podczas gdy trwa ostry konflikt w Donbasie.

W ciągu ubiegłej doby w separatystycznym regionie, według rzecznika ukraińskiego wojska, zginęło 19 osób, w tym 13 ukraińskich żołnierzy.

Państwa członkowskie UE w zeszłym tygodniu postanowiły przedłużyć sankcje wobec Rosji, ukierunkowane na osoby fizyczne i podmioty rosyjskie i prorosyjskie uważane za odpowiedzialne za kryzys na Ukrainie, ale na razie bez zwiększania sankcji ekonomicznych.

PAP/RIRM

drukuj