W kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami

Jak informuje IMGW, nad Europą nadal dominować będzie rozległy układ niżowy z ośrodkami w rejonie Bałtyku, Zatoki Biskajskiej, południowo-wschodniej Ukrainy i północnej Rosji. Polska będzie na skraju głębokiego i wypełniającego się niżu z ośrodkiem nad Bałtykiem. Z południowego zachodu i z zachodu będzie napływać polarno-morskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 979 hPa i ulegać będzie wahaniom.

W poniedziałek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu, a na wybrzeżu i zachodzie również deszczu ze śniegiem. Temp. maks. na przeważającym obszarze Polski od -1 do 2 st., na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej od 1 do 3 st., w kotlinach górskich od -3 do 1 st. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, początkowo nad morzem dość silny i porywisty.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu. Temp. min. na przeważającym obszarze Polski od -6 do -2 st., na wybrzeżu od -2 do 0 st., a w dolinach karpackich możliwy spadek temp. do -10, -12 st. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich, na północnym wschodzie południowy i południowo zachodni.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami słabe opady śniegu, na Dolnym Śląsku miejscami deszcz ze śniegiem. Temp. maks. od 0 do 2 st., na Pomorzu od -1 st. w głębi lądu do 1 st. nad morzem, a w kotlinach górskich od -2 do 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich, na północnym wschodzie południowy i południowo zachodni.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady śniegu. Temp. maks. 1 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami przelotne opady śniegu. Temp. min. -3 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady śniegu. Temp. maks. 1 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

PAP

drukuj