Grecja: Prom, na którym wybuchł pożar, bezpiecznie dotarł do portu

Grecki prom „Eleftherios Venizelos”, na którym wybuchł pożar, bezpiecznie dotarł w środę do portu w Pireusie. Pasażerowie zostali ewakuowani i nikomu nic się nie stało – poinformowały greckie władze. Jednostką płynęło 875 pasażerów i 141 członków załogi.

Pożar wybuchł ostatniej nocy na pokładzie pojazdowym promu płynącego z Pireusu do miasta Chania na Krecie, gdy w ogniu stanęła transportowana ciężarówka. Wówczas jednostka zawróciła i skierowała się z powrotem do Pireusu, eskortowana m.in. przez okręty greckiej straży przybrzeżnej. Uznano, że ewakuacja na pełnym morzu nie jest konieczna.

Pasażerowie spędzili noc na górnym pokładzie, a po dotarciu do portu zostali ewakuowani z pomocą strażaków – poinformowała straż przybrzeżna, podkreślając, że nikt nie doznał obrażeń.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl