Coraz bliżej rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego rodziców św. Jana Pawła II

Trwa faza wstępna procesu beatyfikacyjnego Emilii i Karola Wojtyłów – prowadzone jest rozeznanie dotyczące materiałów historycznych. Wkrótce proces ma rozpocząć się urzędowo – czytamy w środowym „Naszym Dzienniku”.

Kompetentnym do przeprowadzenia procesu beatyfikacyjnego jest ksiądz biskup miejsca śmierci kandydatów na ołtarze, zatem z inicjatywą o rozpoczęcie wystąpił już do ks. abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego, ks. kard. Stanisław Dziwisz. Rodzice Papieża-Polaka zmarli na terenie archidiecezji krakowskiej i zostali pochowani w Krakowie na cmentarzu Rakowickim.

„Aby mógł rozpoczął się proces beatyfikacyjny, musi trwać żywa pamięć o kandydatach na ołtarze. Modlitwa w intencji beatyfikacji rodziców św. Jana Pawła II pokazuje, że ta pamięć nie tylko trwa, ale że bardzo wiele osób już teraz przekonanych jest o ich świętości” – podkreślił w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” o. Szczepan Praśkiewicz OCD, konsultor watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

Do szybszego rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego Emilii i Karola Wojtyłów może przyczynić się Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Na prośbę pielgrzymów w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.00 będzie odprawiana Msza św. właśnie w intencji beatyfikacji rodziców Ojca Świętego.

– Pierwsza comiesięczna Msza św. w tej intencji zostanie odprawiona w Toruniu 1 września – oznajmił o. Andrzej Laskosz, kustosz toruńskiego sanktuarium.

Nasz Dziennik/Małgorzata Bochenek/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl