fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Grecja: prezydent Duda otworzył polsko-greckie Forum Innowacji i Zielonych Technologii

Władze Polski i Grecji powinny robić wszystko, by jeszcze bardziej zacieśnić relacje gospodarcze między naszymi krajami – powiedział prezydent Andrzej Duda. Najwyższy przedstawiciel państwa polskiego wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą kontynuuje wizytę w Grecji.

Dziś prezydent Andrzej Duda otworzył polsko-greckie Forum Innowacji i Zielonych Technologii. Spotka się również z polskimi przedsiębiorcami sektora stoczniowego i greckimi armatorami. Prezydent będzie też uczestniczył w prezentacji autobusu elektrycznego Solaris Bus & Coach i wozu strażackiego firmy WISS Wawrzaszek.

Prezydent RP mówiąc o relacjach biznesowym między Polską i Grecją ocenił je jako dobre, ale zachęcił też do wzajemnego rozwoju. Według prezydenta jest możliwe by w krótce podnieść wzajemne obroty do przynajmniej 2 mld dolarów.

– Cieszy mnie to, że już dzisiaj dojdzie do podpisania, dojdzie do podpisania memorandum o współpracy pomiędzy Polską a Grecją (…), że dzisiaj dojdzie także do zawarcia porozumienia, umowy o współpracy w zakresie elektrycznego transportu publicznego pomiędzy Solaris Bus & Coach i Public Power Corporation. To dobrze, że te pierwsze umowy są zawarte – powiedział Andrzej Duda.  

Polska para prezydencka spotka się również z przedstawicielami Polonii w Grecji. Prezydent Andrzej Duda wręczy odznaczenia państwowe jej najbardziej zasłużonym reprezentantom.

RIRM

drukuj