fot. PAP/EPA

Grecja: po katastrofie kolejowej premier ogłasza wybory w maju

Grecki premier, Kiriakos Mitsotakis, ogłosił we wtorek wieczorem – trzy tygodnie po katastrofie kolejowej, która wywołała masowe protesty przeciwko jego rządowi – że wybory parlamentarne odbędą się w maju, nie określając dokładnej daty.

„Mogę z całą pewnością powiedzieć, że wybory odbędą się w maju” –  powiedział lider konserwatywnej partii Nowa Demokracja w rozmowie z prywatną telewizją Alpha.

Zgodnie z konstytucją kadencja rządzącego od prawie czterech lat konserwatywnego rządu wygasa na początku lipca. Rząd pierwotnie planował rozpisanie wyborów w kwietniu, ale masowe protesty zmieniły te plany. Rząd jest oskarżany o zaniedbania na kolei, co miało być główną przyczyną najtragiczniejszego w historii kraju wypadku kolejowego, w którym zginęło 57 osób.

Winę za wypadek przypisano głównie zawiadowcy stacji. Postawiono mu zarzuty i osadzono w areszcie, ale eksperci i media wskazywali na zaniedbania rządu Kiriakosa Mitsotakisa, który od czterech lat nie radzi sobie z chronicznymi awariami na kolei.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl