Fot. PAP/Alberto Nardi/Photoshot

Grecja: plaża z najczystszą wodą na świecie znajduje się na wyspie Kimolos

Plaża z najczystszą wodą na świecie znajduje się na greckiej wyspie Kimolos na Morzu Egejskim – piszą greckie media, powołując się na badanie amerykańskiego biura podróży Florida Panhandle, które przeanalizowało opinie 2,4 mln turystów.

Według tego zestawienia tytuł zwycięzcy przypadł plaży Prassa na Kimolos, należącej do archipelagu Cyklad – przekazał portal Greek Reporter.

Większość najlepiej ocenianych przez turystów plaż pod względem czystości wody znajduje się w Grecji – zaznaczyła amerykańska firma.

Plaża Prassa leży na północnym wschodzie zamieszkanej przez mniej niż tysiąc osób wyspy.

W 2023 r. Grecję odwiedziło ponad 36 mln turystów, o 20,8 proc. więcej niż rok wcześniej. Najchętniej odwiedzanym regionem była Attyka, natomiast najwięcej pieniędzy turyści zostawili w regionie Wyspy Egejskie Południowe. Tam też zarezerwowano najwięcej noclegów.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl