fot. facebook.com

Gostyń: Paradiso 2018 – wakacyjna propozycja dla młodzieży  

Chcesz dobrze spędzić początek wakacji? Przyjedź do Gostynia na Paradiso 2018. To ciekawa wakacyjna propozycja dla młodzieży organizowana przez młodzież z archidiecezji poznańskiej. Pod koniec czerwca w trakcie pięciu dni odbywać się będą  koncerty, warsztaty rozwijające talenty, konferencje, wspólna modlitwa i bezpośrednie rozmowy z księżmi biskupami.

Wakacje coraz bliżej. Dla tych wszystkich, którzy nie mają pomysłu, gdzie się wybrać, mamy propozycję. Od 26 do 30 czerwca w Gostyniu odbywać się będą Dni Młodych Paradiso 2018.

– Paradiso to spotkanie dla młodych, inspirowane Światowymi Dniami Młodzieży, odbywające się w pierwszym tygodniu wakacji młodzieży szkolnej. Ma to być taki czas zarówno skupienia i duchowych przeżyć, ale również taki czas odpoczynku i możliwość spędzenia czasu z drugim człowiekiem – wyjaśnia Aleksandra Putowska z Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.

Paradiso to propozycja dla młodzieży w wieku 15-30 lat, która za namową papieża Franciszka chce „zejść z kanapy i aktywnie spędzić wakacje” – dodaje ks. Arkadiusz Szady, diecezjalny duszpasterz młodzieży w Poznaniu.

– Chcemy w trakcie tego wydarzenia pokazać młodym ludziom, czym jest Królestwo Boże w odniesieniu do naszej rzeczywistości; że będąc tutaj, na tym świecie, możemy żyć w prostocie, wspólnocie i radości – wskazuje ks. Szady.

Organizatorzy spotkania zapewniają, że w trakcie Dni Młodych w Gostyniu nikt nie będzie się nudził. Przewidziano sporo koncertów i konferencji. Będzie można porozmawiać bezpośrednio z biskupem i wziąć udział w wielu warsztatach.

– Będzie bardzo dużo różnych warsztatów sportowych, towarzyskich. Niezapomniany czas. Również właśnie integracyjny, żebyśmy się mogli spotkać – podkreśla Tomasz Karwański z Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.

Młodzież spać będzie na polu namiotowym, trzeba więc wziąć ze sobą własny namiot.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej: www.paradiso2018.pl

TV Trwam News/RIRM

drukuj