fot. www.jsw.pl

Gospodarność JSW pod lupą prokuratury

Prokuratura Apelacyjna w Katowicach wszczęła śledztwo w sprawie domniemanej niegospodarności w Jastrzębskiej Spółce Węglowej.

Śledztwo obejmuje okres od 2012 roku do stycznia 2015. Dotyczy podejrzenia nadużycia uprawnień przez zarząd JSW. Chodzi o szkody w majątku spółki przekraczające 27 mln zł.

Postępowanie rozpoczęto na podstawie zawiadomienia złożonego w lutym do organów ścigania przez śląsko-dąbrowską „Solidarność”. Jak mówi jej szef – Dominik Kolorz, we wniosku do prokuratury znajduje się uzasadnienie, dlaczego takie postępowanie powinno zostać przeprowadzone.

– We wniosku znalazło się uzasadnienie m.in. opierające się na dokumentach, które „wpadły nam w ręce” podczas akcji strajkowej w JSW. Dokumenty te były prezentowane na jednej z konferencji prasowych. Dotyczą różnego typu umów doradczych, biznesowych, które budzą wątpliwości w kontekście gospodarności w JSW – powiedział Dominik Kolorz.

Postępowanie prowadzone jest przez Wydział ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Katowickiej Prokuratury Apelacyjnej.

RIRM

drukuj