fot. polskasmakuje.pl

Gospodarcze skutki pandemii koronawirusa. Apel o kupowanie polskich produktów

Trwa walka z koronawirusem, która ma także pozamedyczny wymiar. Dużym problemem jest wpływ pandemii na gospodarkę, dlatego tak ważne jest patriotyczne kupowanie. Chodzi o to, by wspierać polskie firmy i kupować polskie produkty.

– Niewiele osób wie, że 590 to kod naszego kraju, kod Polski. Myślę, że powinniśmy to podkreślać, żeby konsumenci mieli świadomy wybór – podkreśliła dziennikarka Anna Popek na nagraniu promującym kupowanie polskich produktów.

 

Jak sprawdzić to, czy produkt, który chcemy kupić, jest polski?

To proste. Kody kreskowe naszych produktów rozpoczynają się od cyfr 590.

– Takie przestawienie się na polskie kupowanie, kupowanie polskich produktów wyjdzie wszystkim na dobre. Tym samym wspieramy swoich sąsiadów, osoby bliskie, żyjące koło nas, które dzięki naszym ruchom w lepszy, łatwiejszy sposób, mogą przejść przez trudny czas pandemii – wskazała Klaudia Strzelecka, radna PiS z Poznania.

Wprowadzona niedawno przez rządzących tzw. tarcza antykryzysowa nie wszystkim pomoże, ale pomóc możemy sami. Wystarczy podczas codziennych zakupów kupować świadomie i wybierać polskie produkty.

– Okazuje się, że zmiana naszych nawyków zakupowych o 1 proc. spowoduje wpływy do budżetu rzędu blisko 6,5 miliarda złotych – akcentował Mateusz Rozmiarek radny PiS z  Poznania.

Oznacza to, że z każdej złotówki wydanej na produkt przedsiębiorstwa z polskim kapitałem do krajowej gospodarki wraca 79 groszy. W przypadku produktu importowanego w Polsce zostaje zaledwie 25 groszy.

Świadomość wpływu naszych codziennych zakupowych wyborów na kondycję polskich przedsiębiorstw z roku na rok rośnie. W dobie kryzysu epidemicznego i gospodarczego wsparcie dla rodzimych firm nabiera jeszcze większego znaczenia.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl