fot. twitter.com/PolskaPolicja

Gorzów Wlkp.: policjant konwojował rodzącą kobietę i jej męża do szpitala

Policjant z gorzowskiej „drogówki” konwojował do szpitala kobietę, która zaczęła rodzić w aucie. O pomoc poprosił jej zdesperowany mąż, który utknął w korkach. Funkcjonariusz pilotował go do placówki, w której kobieta urodziła syna – poinformowała w poniedziałek Marzena Śpiewak z lubuskiej policji.

Do tej sytuacji doszło w niedzielne przedpołudnie. Tego dnia w Gorzowie odbywał się duathlon i część ulic została wyłączona z ruchu. To spowodowało, że kierowcy musieli korzystać z objazdów, na których tworzyły się korki.

Kilka minut po godz. 10.00 do policjanta zabezpieczającego skrzyżowanie ulic Wyszyńskiego z Mickiewicza podbiegł mężczyzna i powiedział, że jego żona właśnie zaczęła rodzić w samochodzie, a on bezskutecznie próbuje dostać się do szpitala.

„Policjant polecił mu, by jechał za nim. Powiadomił o sytuacji dyżurnego, po czym włączając sygnały w radiowozie ruszył w kierunku szpitala, pilotując kierowcę forda. Dyżurny w tym czasie uprzedził służby medyczne. Przyszła mama w porę dotarła do lecznicy, gdzie urodziła zdrowego chłopca” – powiedziała Marzena Śpiewak.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl