„Golgota Polska” – ku pamięci ofiar niemieckich zbrodni wojennych

Przy Parku Pamięci Narodowej w Toruniu powstaje miejsce, w którym zostaną upamiętnione polskie miejscowości, gdzie Niemcy mordowali cywilów w trakcie II wojny światowej.

Na razie projekt nosi roboczą nazwę „Golgota Polska” i ma zostać otwarty razem z Parkiem Pamięci Narodowej 8 sierpnia tego roku.

Dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis Lidia Kochanowicz-Mańk wskazywała na antenie TV Trwam, że takich miejscowości jest w naszym kraju kilkadziesiąt tysięcy.

– W Polsce 220 osób na 1000 mieszkańców było mordowanych podczas II wojny światowej. I właśnie tutaj, w tym Parku Pamięci, będzie miejsce, gdzie wskażemy wszystkie – mam nadzieję – miejsca, w których Niemcy mordowali Polaków. Według nas będzie ich kilkadziesiąt tysięcy. To jest ogromna praca. Mam nadzieję, że na 8 sierpnia będziemy z tym gotowi. Ale wspomnimy również takie miejsca, gdzie mordowano naszą inteligencję, elitę – chodzi o Katyń. I wspomnimy również, związany chyba na stałe w naszych sercach, Smoleńsk, kiedy w 2010 roku zginęła tam nasza delegacja z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele – wyjaśniła Lidia Kochanowicz-Mańk.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl