Ghana/Pożar stacji benzynowej – 90 osób nie żyje

Co najmniej 90 osób zginęło w środę wieczorem w wyniku pożaru na stacji benzynowej w Akrze, stolicy Ghany – poinformował w czwartek rzecznik policji, dodając, że bilans ofiar może okazać się większy. 

„W tej chwili, potwierdzona liczba zmarłych to około 90, ale wiadomo, że będzie ich więcej” – powiedział rzecznik Arthur Cephas.

Wcześniej podany czwartkowy bilans mówił według policji i Czerwonego Krzyża o ponad 70 osobach.

Do pożaru doszło w środę wieczorem koło ronda Kwame Nkrumaha w samym centrum Akry. Najprawdopodobniej pożar wybuchł w pobliskiej rezydencji i rozprzestrzenił się na stację paliw.

Większość ofiar to ludzie, którzy schronili się na stacji przed kolejną ulewą z fali opadów, które spowodowały w ostatnich dniach rozległe podtopienia.

Na miejscu w czwartek widać było dziesiątki zwęglonych motocykli. Ogień rozprzestrzenił się też – jak podał reporter AFP – na autobus pełen pasażerów zaparkowany obok stacji benzynowej.

Przy chodniku wzdłuż stacji benzynowej Ghana Oil Company woda wylała się z otworów kanalizacyjnych, tak że przechodnie brodzili w niej po kolana, kiedy – według naocznego świadka – doszło do eksplozji pomp benzynowych. Część ludzi utopiła się, próbując uciec.

Wybuch słychać było w kilku dzielnicach stolicy Ghany.

„Straty w ludziach są katastrofalne i niemal bezprecedensowe” – powiedział poruszony wypadkiem prezydent John Dramani Mahama, który odwiedził miejsce tragedii. „Zginęło tak wiele osób, że brak mi słów” – dodał.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl